Bariatrik Cerrahi

Bariatrik Cerrahi

İleal İnterpozisyon

Hakkında Daha Fazla Bilgi

İleal İnterpozisyon Nedir?

İleal interpozisyon, Tip 2 diyabet hastaları için kesin çözüm olarak görülen bir cerrahi işlemdir. Ameliyat sonrasında yüksek tansiyon ve kolesterol tedavisi de sonuçlanacak, hastalar kısa sürede vücut sağlığına kavuşacaktır. Ameliyatta mide, tüp mide haline getirilerek süreç başlatılır. İnce bağırsağın son bölümü ile ilk bölümü yer değiştirir. Son bölüm on iki parmak bağırsağına bağlanır. Basit bir ameliyat değildir, uzman bir hekimin konforunda gerçekleştirilmelidir. Tip 2 diyabet hastalığının tamamen ortadan kaldırılması için kullanılan yöntemlerden biridir. İleal İnterpozisyon ameliyatı, sadece Tip 2 diyabet hastalarına uygulanabilir. Ameliyat öncesinde hastanın pankreas durumu dikkatlice incelenmeli ve her şeyden önemlisi şeker direnci hormonu üretme kapasitesi hala devam etmelidir.

İleal İnterpozisyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sadece Tip 2 diyabet hastalarına uygulanabilen ileal interpozisyon, Tip 2 diyabetin en yüksek başarı oranı olan ameliyat şeklidir.  

Operasyonda midenin tüp haline getirilmesiyle işleme başlanır. İnce bağırsağın son kısmı ve ilk kısmının yerleri değiştirilir. Son kısım on iki parmak bağırsağına bağlanır.

Bu ameliyat diğerlerine göre daha kompleks ve daha uzun sürede gerçekleştirilen bir ameliyattır. Hastanın alacağı anestezi süresi de uzun olacağından, kişilerin genel sağlık durumunun çok daha detaylı değerlendirilmesi gerekir. Özellikle hastanın pankreas durumu ve insülin üretme kapasitesi dikkatle incelenmelidir.

Kimler İçin İleal İnterpozisyon Ameliyatı Uygundur?

Özellikle Tip 2 diyabet hastalığının cerrahi olarak kesin tedavisi amacıyla uygulanan İleal interpozisyon ameliyatı, yalnızca 18 yaşını aşmış olan kişilere uygulanabilir. Bu ameliyatın gerçekleştirilebilmesi için üst yaş sınırı da bulunmaktadır ve bu sınır 65’tir. Dolayısıyla, 18 yaş ile 65 yaş arasında, genel sağlık durumu İleal interpozisyon ameliyatı olmasına engel teşkil etmeyen herkese ameliyat uygulanabilir. Ancak iyileşme süresi ve operasyon başarısı açısından bu ameliyatın mümkün olduğunca erken yaşta yapılması tavsiye edilmektedir.

İleal interpozisyon ameliyatlarında erken teşhis ve erken müdahale oldukça önemlidir. Çünkü erken yaşta ve erken dönemde ameliyat olan kişilerin iyileşme süreleri daha kısadır ve ameliyatın başarı oranı da yüksek olmaktadır.

4 adımda

Tedavinizi Planlayın

Online Danışmanlık

Uzmanlarımız size yardımcı olmak için 7/24 hizmetinizde!

Değerlendirme

Ameliyatla ilgili tüm sorularınıza yanıt alın.

Tedavi Planı

Tedaviyi size özel planlayalım.

Takip

Ameliyat sonrasında sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz.

Bizimle

İletişime Geçin!

Open chat
Merhaba????
Nasıl yardımcı olabilirim?